Piastovia wznawia treningi

W najbliższy wtorek 22 lipca o godz.18.45 na boisku Przyszłości Włochy odbędzie się pierwszy trening zawodniczek Piastovii przed rozpoczynającym się za niespełna miesiąc sezonem 2014/15. Na pierwszych zajęciach nie pojawi się Monika Wasil, która przygotowania z zespołem rozpocznie z początkiem sierpnia. Wyróżniająca się piłkarka Piastovii w rundzie wiosennej zostaje w naszym klubie na zasadzie transferu definitywnego z Widoku Lublin. "Piastovianki" w rundzie jesiennej chcą powalczyć o miejsce w pierwszej trójce. Ma pomóc w tym także powrót Renaty Vrobel, którą zobaczymy już w najbliższy wtorek. "Zakładamy sobie zajęcie miejsca na podium. Myślę, że zespół na to stać, co pokazaliśmy już wiosną, lecz musimy poprawić skuteczność." - krótko skomentował o celach zespołu trener Mariusz Kozyra, dodając także, że nie zamierza wzmacniać zespołu. "Na pierwszy mecz ligowy ma wrócić Beata Cabaj. Rozglądamy się za zawodniczką defensywną, taką która będzie mogła zagrać na kilku pozycjach. Przydałaby się także klasowa napastniczka, ale ciężko o taką."

Piastovia podczas przygotowań rozegra kilka gier kontrolnych, gdzie zmierzy się m.in. z młodzieżową drużyną Znicza Pruszków chłopców. Rozgrywki ligowe podopieczne Mariusza Kozyry rozpoczną od wyjazdowego spotkania z beniaminkiem z III ligi łódzkiej, Stalą Radomsko.